Hoşgeldiniz  

‘Türkiye’nin ilk bitcoin cinayeti’nde mahkeme ceza yağdırdı.

aacohaber | 28 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Yerel Haberler A- A+

Antalya’da geçen yıl Şükrü Mert Ersoy’u (23) hesabındaki sanal para olan bitcoini almak için boğarak öldürdükleri suçlamasıyla yargılanan 5 sanık hakkında karar verildi. ‘Türkiye’nin ilk bitcoin cinayeti’ olarak kayıtlara geçen olayda tutuklu sanıklar Moray Akça, Mehmet Yeşilkaya, Fırat Burun ve Sergen Yasak’a ayrı ayrı ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet ve ‘gece vakti nitelikli yağma’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis; sanık Seydo Salacak’a da toplam 16 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

‘BELKİ GİDENİ GERİ GETİRMEZ AMA’

Duruşmanın ardından açıklama yapan öldürülen Şükrü Mert Ersoy’un babası Turgut Ersoy yaptığı açıklamada “Acımız çok büyük ama katillerin hak ettikleri cezayı almaları acımızı biraz dindirdi. Türkiye’nin en iyi ceza avukatları olduğuna inandığım Avukat Onur Bilge Özdemir ve Avukat Etem Erman Güneş’e çok teşekkür ederim. 17 ay boyunca hukuk mücadelemizde bizi yalnız bırakmadılar ve iğne ile kuyu kazar gibi delileri toplayıp birleştirerek katillerin gereken cezayı almalarını sağladılar” dedi.

Baba Turgut Ersoy’un avukatı Etem Erman Güneş, “17 ay süren hukuk mücadelemiz nihayet son buldu ve suçlular yerel mahkemece cezalandırıldı ancak istinaf ve Yargıtay süreçlerinin de takipçisi olacağız. Belki gideni geri getirmez ama bu karar bir nebze de olsa acılı ailenin yüreğine su serpti” dedi.

aacohaber.com

2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle