Hoşgeldiniz  

Kepez bölgenin en büyük okulu

aacohaber | 25 Kasım 2017 | Manşet A- A+

Kepez bölgenin en büyük okulu

Belediyenin eğitim kurumlarındaki öğretmenlerin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesinin AKMEK, etüt merkezi ve kreşlerindeki 107 öğretmeniyle 5 binden fazla kursiyere ve öğrenciye eğitim hizmeti üreten bölgenin en büyük eğitim kurumu olduğunu söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla belediyenin AKMEK, etüt merkezi ile kreşlerinde görev yapan öğretmenlerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. AKMEK Sakarya Kurs Merkezi’nde verilen kahvaltıya eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile katılan Başkan Hakan Tütüncü, öğretmenlere tek tek karanfil vererek, günlerini kutladı. Konuşmasına Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak başlayan Tütüncü, “Kepez Belediyesi, AKMEK’in 20 şubesinde, 5 etüt merkezinde ve 2 kreş bünyesinde görev yapan 107 öğretmeni ile 5 binden fazla kursiyere ve öğrenciye eğitim hizmeti üreten bölgenin en büyük eğitim kurumudur” dedi.

“Eğitimi sosyal bir hediye olarak halkımıza armağan ettik”

Başkan Tütüncü, eğitimle ilgili çalışmaların belediyenin asli görevi olmadığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Belediyenin asli görevi yol ve park yapmak, tapuları vermek, zabıta faaliyetlerini sürdürmektir. Kepez Belediyesi olarak sınırsız sorumluluk anlayışıyla çok farklı hizmetleri halkımıza kazandıralım ki halkımız güzel bir şehirde yaşamanın ayrıcalığını tatsın ve mutluluğu içerisinde olsun istiyoruz. Eğitim alanında üretmiş olduğumuz çalışmalar 8,5 yıldan bu yana son derece kayda değer olmuştur. Belediyemizin eğitim faaliyetlerini üreten, bu faaliyeti halka sosyal bir hediye olarak armağan eden tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.”

“Öğretmenlerimizle aile olduk”

AKMEK, kreş ve etüt merkezindeki öğretmenlerle aile olmayı da başardıklarının altını çizen Tütüncü,  “Takım olmayı başarabilirseniz, o zaman orada başarı kendiliğinden gelir. Takım olamazsanız orada başarı gelmeyecektir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü fırsat bilerek kahvaltı sofrasının etrafında bir araya gelmemiz de aile olma duygumuzu güçlendiren bir unsur olmuştur. Allah, hepimize sağlıklı ömür bereketi nasip etsin. Mutluluğumuz, birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Daha güzel hizmetleri ülkemize, milletimize, insanımıza yapabilmek bizlere nasip olsun” diyerek, sözlerini tamamladı. Kahvaltıya, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ile belediyenin eğitim kurumlarının yöneticileri de katıldı.

aacohaber.com

2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle