Hoşgeldiniz  

KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYE DİYE…

Ayşe ÖZDEMİR | 27 Kasım 2017 | Manşet A- A+

Geldiğimiz noktaya bakın, son 8 yılda 1915 kadın öldürülmüş, bahane neymiş; kıskançlık, aldatma şüphesi, kadının boşanmak istediği, kadının yemeğe salça koyması…

 

Peki kim öldürmüş bu kadınları!

%31 i kocası,

%25 i tespit edilememiş,

%13 ü çok tanıdığı bir akrabası,

%9 u erkek arkadaşı,

%6 sı eski erkek arkadaşı.

 

Peki bu katiller ne kadar yatıyor içerde? 

Bununla ilgili tam bir istatistik yok, ama şu kesin, iyi hal indirimi, töre indirimi, pişmanım indirimi, mahkemede takım elbise giymiş indirimi falan derken, herhalde 10 -12 yıl anca yatıyorlar, yani bu alçakların bir kadını daha ya öldürmesine ya da tecavüz etmesine yetecek kadar ömürleri kalıyor.

 

SON SÖZ;

Çözüm nedir diye sorsak!

Vallahi çözüm diye diye her yıl yüzlerce kadın ölüyor. Canan hocaya sorsak hocam çözüm nedir diye, O da, bol bol ceviz yedirelim, hatta cevizin yanında biraz da zeytinyağı içirelim, şartları zorlayabilirsek ekmeğin yerine bu katillere kilo almasınlar diye lahmacun yedirelim, der eminim(!) İroni bir yana, çözüm tabandan değil, tavandan başlamalı.

Benim kişisel çözüm önerim gayet basit. Cumhurbaşkanımın dediği gibi, idamı geri getireceksin. Katillerin yarısını Beyoğlu’nda, diğer yarısını Kale Kapısında boynundan asacaksın. Tecavüzcüleri de müsait yerinden astın mı, bak bakalım bir daha kadın cinayeti, çocuk tecavüzü oluyor mu  olmuyor mu. NOKTA!!!

Bu arada Bayburt’a teşekkürler. Son sekiz yıl içerisinde kadın cinayeti işlenmemiş. Ha, Bayburtlular gidip başka yerde işledilerse onu bilmem!!!

Not: Yukarıdaki istatistikleri paylaştıkları ve kadınlar için yaptıkları mücadeleler için Kadına Şiddete Hayır Platformuna teşekkürler

Ayşe Özdemir

aacohaber.com

 

2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle