Hoşgeldiniz  

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında 5 ilde adayını açıkladı. Akşener, “Sandıkta sadece iktidardan değil ittifakdan da hesap sorulacak” dedi.

aacohaber | 04 Aralık 2018 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında 5 ilde adayını açıkladı. Akşener, “Sandıkta sadece iktidardan değil ittifakdan da hesap sorulacak” dedi.

Meral Akşener’in konuşmalarından satır başları:

Hep birlikte Türkiye iyi olsun diye çalışıyoruz. İyi Parti Türkiye’nin kardeşlik sözleşmesidir. Allah iyilik ve güzellikten ayırmasın. Yola çıkarken dedik ki, insanları yönetmeye değil, devleti yönetmeye talibiz.

Milletin tek derdi, hayat pahalılığı, milletin derdi işsizlik.

Sofralarda etler havalarda uçuyor. Elektrik faturaları aldı başını gidiyor.

40 kere söylersek millet inanır zannediyorlar.

Pazarlarda ecüş bücüş sebze arayan annelerden haberi yok.

Aziz milletimiz her şeyin farkında. Bunların tek bir sebebi var o da AKP’dir. Milletin gözüne baka baka kandırıyor. İlk defa bir iktidar ekonominin gidişini çiftçiye, işçiye yıkıyor.

Daha geçen hafta bir bakan ekonomik tablodan Amerika’yı sorumlu tuttu. Erdoğan Arjantin’e gidip Trump’a “Sevgili dostum” diyor. E kardeşim adını koyun! Amerika dost mu düşman mı? İçeride başka dışarıda başka oynuyorsunuz. Bedelini de bu millet ödüyor.

Türk ekonomisine saldıran güç dış masalı artık tutmuyor.

YENİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜMÜZ OLDU: SOĞAN TERÖR ÖRGÜTÜ

Haberiniz var mı? Yeni bir terör örgütümüz oldu. SOTÖ. Soğan terör örgütü. Çiftçi deposunda soğan stokladı diye suçlu çiftçi oldu.

Allem ettiler kallem ettiler enflasyonu bir tık düşürdüler. Damat Berat da seviniyor.

Ettiğin kötülükler yeter. Artık iyiler gelecek.

Ben destek bekliyorum. Milletin hakkını ve hukukunu koruyalım diye meclise gönderdi. Onlar yandaşların ikbali için İyi Parti ise milletin menfaati için teklif hazırlıyor. Biz teklif verdiğimizde saklayacak elleri kalmıyor. Bugüne kadar terör örgütünün siyasi ayağının araştırılmasını istedik cümbür cemaat hayır dedi. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini araştıralım dedik hayır dediler. Cumhurbaşkanı’na yaptığınız maaşa zam yapacağınıza asgariye zam yapın dedik hayır dediler. Şimdi de diyorlar ki İyi  Parti art arda önerge veriyor. Millet bizi bu yüzden seçti.

Yandaşlara vergi affı çıkaralım desek. Haydi eller havaya olur. Yan gelip yatanları gördükçe daha çok çalışmaya hazırız. ‘İyi Parti Meclis’in en çalışkan partisi olacak’ dediğimde şaka yapmıyordum.

Şunu bilin ki kadınlarımızın, erkeklerimizin, gençlerimizin hayallerini öldürdünüz. Ama bizim hayallerimiz var. Vatandaşlarımızın hayalleri var. Seçimden önce söyleyip seçimden sonra unutanlardan değiliz biz.

Gençler size sesleniyorum;
Şirket kurmak isteyen gençlere sıfır faizle kredi sağlamayı hayal ediyorum.
Bu şirketlerden belirli bir süre vergi almamayı hayal ediyorum.
Gençlerimiz için teknik personel, eğitim, staj ve değişim platformu kurmayı hayal ediyorum.
Stajların ücretli hale geldiği, gençlerin sömürülmediği bir eğitim hayal ediyorum.
25 yaşına kadar tüm gençlere bedava internet verilmesini istiyorum.
Ücretsiz ulaşım istiyorum.
Üniversiteler gençlerindir. Üniversitelerde sosyal ve altyapıların yeniden düzenlenmesini istiyorum.

Ben öğrencilerden sınav ücreti alınmamasını istiyorum.

Bu iktidarla krizi atlatmamız mümkün değil. Bunların kurtulduk demesinin bir manası yok. Kötü yönetiyorlar. Yanlış karar alıyorlar. Memleketi batıracaklar.

Belediye Başkan adaylarımızı açıklıyorum:

Isparta Belediye Başkan Adayı: Av. Gökmen Gökmenoğlu

Elazığ Belediye Başkan Adayı: Ali Şekerdağ

Niğde Belediye Başkan Aday: Mümin İnan

Afyon Belediye Başkanı Adayı: Dr. Mahmut Koçak

Mersin Belediye Başkan Adayı: Burhanettin Kocamaz

Parti rozetini takıyorum ama belediye başkanlığında bu rozetleri çıkaracaklar. Belediye Başkan adaylarımız inşallah Belediye Başkanımız olacak. Başarılar diliyorum Tek derdimiz var Türkiye iyi olsun istiyorum. Belli gruplarla inatlaşmam bunlardan birisi de yörüklerdir. Mersin’le de inatlaşmayacağım demek ki.

Sandıkta sadece iktidardan değil ittifakdan da hesap sorulacak.

Kaynak: abcgazetesi.com

Etiketler:
2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle