Hoşgeldiniz  

İYİ PARTİ ANTALYA İL BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

aacohaber | 25 Kasım 2017 | Manşet, Siyaset A- A+

Antalya İYİ ParTi İl Başkanı Nizamettin Sağır bugün yaptığı açıklamada, Parti İl Başkanlığına atandığı günkü açıklamalarında eksik kelime kullanıldığını iddia ederek facebook hesabından aşağıdaki paylaşımı yapmıştır:

“AÇIKLAMA

İYİ Parti il başkanlığı görevinin tarafıma tevdi edildiğini yeni öğrendiğim sırada telefonla arayan basın mensupları kısa açıklamamı almak istediklerini söylemiş ve kısa açıklamamı haber yapmışlardır.

Bunlardan sayın DHA muhabiri Hasan DEMİRBAŞ’a yaptığım açıklama aşağıdaki şekilde bir kelime eksiğiyle haberleştirilmiştir.
“Sağır, İyi Parti’nin Türk milletinin huzursuz, gerilimden bıkmışlığından, huzur ve barış arayışının sonucunda ortaya çıktığını aktardı. Antalya’da da bu iklimi yaymaya çalışacaklarını belirten Sağır, “Siyasette daha fazla insanı kucaklayıcı bir tatlı dili kullanan bir çalışma yapacağız. Mevcut gidişattan memnun olmayan toplumun bütün kesimlerini partimize bekliyoruz. Türkiye’nin kurucu değerlerine bağlı, muhafazakar ve milliyetçi bütün kadrolarla siyaseti devam ettireceğiz. MHP’nin devamı niteliğinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir teşkilat yapısı oluşturacağız” dedi.”


Cümlenin gidişinden eksik yazıldığı açıkca anlaşılan “OLMAYAN”kelimesinden murad etmediğimiz mana çıkarıldığını üzülerek gördüm.
Haberdeki beyanımın tamamını aşağıda arz ediyorum:
MHP’nin devamı niteliğinde OLMAYAN, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir teşkilat yapısı oluşturacağız”

2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle