Hoşgeldiniz  

CHP’DE KIRCAMİ HESAPLAŞMASI

aacohaber | 18 Kasım 2017 | Manşet, Yerel Haberler A- A+

CHP ‘DE KIRCAMİ HESAPLAŞMASI

Bir dönem CHP’de Muratpaşa Belediye Meclis üyeliği ve grup sözcülüğü yapan İbrahim Akkaya’ya, eski belediye başkanı Mustafa Akaydın facebook üzerinden çok sert cevap verdi. Akaydın’ın facebookdaki paylaşımı aşağıdaki gibi oldukça uzun.

“Çok değerli Antalyalı hemşehrilerim ve sayfa arkadaşlarım,
Kırcami planlaması ile ilgili dün bir yerel gazetede yer alan konuyla ilgili size kısaca bilgi vermek isterim.
Öncelikle şunu belirtmeliyim gazetedeki yazının gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Şöyle ki ;
Gazetede yer alan yazıda ” PARSELASYON PLANLARI OCAK 2014’de BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE GELSEYDİ, KIRCAMİ İMAR PLANLARI ÇOKTAN BİTMİŞTİ ” anlamında gerçekle alakası olmayan cümleler kurulmuştur. Bu yazıyı yazan arkadaş , PLANLAMA İLKELERİ, PLANLAR ARASI HİYERARŞİ ve PLANLARIN ASKI SÜRECİ gibi konuları keşke biraz öğrenseydi yada konuyla ilgili biraz araştırma yapsaydıda kulaktan dolma yazmasaydı (tabi art niyetli değilse)” KIRCAMİ ÜST ÖLÇEKLİ PLANLARININ OCAK 2014’de HALEN ASKIDA OLDUĞUNU ve PLANLAR DAHA ASKIDAYKEN UYGULAMA İMAR PLANLARININ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE GELMESİNİN HUKUKEN MÜMKÜN OLAMAYACAĞINI ” anlamış olacaktı.

Neresinden tutsanız dökülen bu yazıda ” OCAK 2014’de MURATPAŞA BELEDİYESİ’nin KIRCAMİ PARSELASYON PLANLARININ HAZIR OLDUĞU ” yazılmıştır. Bunun da gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Çünkü aradan geçen 4 yıla yakın bir sürede Kırcami PARSELASYON PLANLARI daha şimdi hazırlanabilmiş ve Büyükşehir’e sunulmuştur. 4 yıl önce bu planlar hazır olsaydı, Muratpaşa Belediyemiz 4 yıldır bekler mildi ?

30 yıldır devam eden KIRCAMİ planlama sürecinin en önemli aşaması şahsımın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde tamamlanmıştır. 30 yıldır kangren olmuş Kırcami’ye Türkiye’nin en modern bölgesel planını yapmış ve sonuçlandırmış olmaktan dolayı halkım adına gurur duyuyorum. Bu gururu kıskanan kalemşörleri de halkımızın vicdanına terk ediyorum.

Ben bu kentte 5 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış bir kişi olarak sokağa çıktığım zaman Kırcami imar planlarını tamamlamaktan dolayı kadirşinas Antalya halkından halen teşekkürler alıyorum. Bu gurur hepimizindir. Art niyetli kalemşörleri ise tarih bir kez daha utandıracaktır.
Değerli hemşehrilerim bu vesile ile gerçekleri bir kez daha sizlerle paylaşmaktan onur duydum.
Saygılarımla, Mustafa AKAYDIN

2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle