Hoşgeldiniz  

ANTALYA’DA DOKTORA ŞİDDET!

aacohaber | 22 Aralık 2018 | Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Yerel Haberler A- A+

Sağlıkta şiddet dur durak bilmiyor. 21.12.2018 tarihinde yılın son günlerinde, yine sağlık çalışanlarına yönelik inanılmaz bir şiddet uygulandığı bugün Antalya Tabipler Odasının saldırıyı kınamasıyla ortaya çıktı.

Tabibler Odası Başkanı Prof.Dr Nursel Şahin ve şiddete maruz kalan Dorukhan Celepoğlu ve Avukatı Onur Bilge Özdemir’in katıldığı toplantıda Tabip Odası Başkanı “Çalıştığımız sağlık kurumlarında ölümlere kadar varabilen saldırılara hedef olmamızın kabul edilebilir, anlaşılabilir, haklı gösterilebilir hiçbir gerekçesi olamaz” dedi. “Orada saldırıya uğrayan sadece o Hekim ve sağlık çalışanları değildir. Ülkedeki tüm hekimler ve sağlık çalışanları, kendileri saldırıya uğramış, yaralanmış ve kendileri ölmüş gibi hissetmektedir” diyerek açıklamasını tamamladı.

Avukat Onur Bilge Özdemir ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün yaşanan Doktor ve Hemşirelere yapılan saldırıyı şiddetle kınayarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Doktorumuzun Avukatı olarak bu açıklamayı yapıyorum.
Dün sabah saat 05:30 sıralarında 80 yaşındaki hastamız 60 gündür yatmış olduğu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etmiştir.
İlk önce hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
Fakat hastanın bazı yakınları (ki maalesef bunlar kadındır) yoğun bakım doktoru ve Sağlık çalışanlarına akla hayale gelmeyecek şiddet uygulamışlardır. Doktorumuza fiziksel şiddette bulunmuşlar, hemşirelerin kolunu ısırarak, saçından tutup başını yere vurarak şiddet uygulamışlardır. Bu olay yoğun bakımda dakikalarca sürmüştür ve bu süre boyunca sağlık hizmetine erişimi de engellemişler ve diğer hastalarının da hayatını tehlikeye düşürmüşlerdir.
Bu darp olayları hastanenin güvenlik kamerasında mevcuttur.
Diğer düşündürücü bir olay ise, aradan 30 saat geçmesine rağmen ilgili hastanenin Başhekiminin, Doktorumuzu arayarak bir geçmiş olsun bile dememesidir.
Sayın Başhekim acaba bir geçmiş olsun dileklerini niçin esirgemiştir, bu sorunun cevabını kamuoyuna bırakıyoruz!
Her ne kadar Sağlık Bakanlığı beyaz kod uygulamasından dolayı adli olarak işlem başlatsa da, biz de pazartesi günü ilgili kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.
Ve bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna deklare eder, şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz.”
Haber: aacohaber.com

2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle