Hoşgeldiniz  

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

aacohaber | 10 Aralık 2018 | Eğitim, Manşet, Yerel Haberler A- A+

AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI (PROFESÖR, DOÇENT, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ)

Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. Birden fazla kadroya başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İlan kadrolarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin http://personel.akdeniz.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM/ ANASANAT DALI UNVAN DRC. ADET ARANAN NİTELİKLER
ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK KOMPOZİSYON VE ORKESTRA ŞEFLİĞİ PROFESÖR 1 1 Kompozisyon alanında Doçent unvanı almış olmak. Tiyatro Oyunu Müzikleri ve Opera alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ FELSEFE SİSTEMATİK FELSEFE VE MANTIK DOÇENT 1 1 Siyaset Felsefesi ve Diyalektik alanında çalışmaları olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ FELSEFE TÜRK-İSLAM DÜŞÜNCESİ TARİHİ PROFESÖR 1 1 Türk İslam Düşüncesi ve Türk Ahlak Felsefesi üzerine çalışmaları olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ FELSEFE TÜRK-İSLAM DÜŞÜNCESİ TARİHİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Felsefe ve Din Bilimleri/Dinler Tarihi alanında doktora yapmış olmak. Felsefe ve Din Bilimleri alanında çalışmaları olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 İngiliz Şiiri üzerine çalışmaları olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYOLOJİ UYGULAMALI

SOSYOLOJİ

PROFESÖR 1 1 Toplumsal Cinsiyet ve Beden Sosyolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH ORTA ÇAĞ TARİHİ PROFESÖR 1 1 Moğol Tarihi, Kültürü ve İpek Yolu üzerine çalışmaları olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI DOÇENT 1 1 İlgili alanda Doçent unvanı almış olmak. Türkmen Türkçesi Ağızları üzerine çalışmaları olmak.
FEN FAKÜLTESİ UZAY BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ UZAY

TEKNOLOJİLERİ

PROFESÖR 1 1 Azot Seramiklerinin Karakterizasyonu konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
HEMŞİRELİK

FAKÜLTESİ

HEMŞİRELİK DOĞUM VE KADIN HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ DOÇENT 1 1 Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ İŞ HUKUKU VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Sosyal Güvenlik Hukuku ve AB İş Hukuku alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ YÖNETİM VE ÇALIŞMA SOSYOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Yönetim ve Strateji alanından Doçent unvanı almış olmak. Sosyal Psikoloji ve Çalışma Yaşamı konularında bilimsel araştırmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME MUHASEBE VE FİNANSMAN PROFESÖR 1 1 Finans alanında Doçent unvanı almış olmak. Finansal Raporlama ve Bağımsız Denetim alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME ÜRETİM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA DOÇENT 1 1 Üretim Yönetimi alanında Doçent unvanı almış olmak. Sürdürülebilir Operasyon Yönetimi konusunda bilimsel çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI DOÇENT 1 1 Mali Yerelleşme/Merkezileşme, Esnek Bütçe konularında akademik çalışmalar yapmış olmak. Yerel Yönetimler Maliyesi alanında Lisans ve Yüksek Lisans dersleri vermiş olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ULUSLARARASI

İLİŞKİLER

SİYASİ TARİH DOÇENT 1 1 Siyasal Düşünceler alanında Doçent unvanı almış olmak. Demokrasi Teorisi ve Siyasal Düşünceler konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ULUSLARARASI

İLİŞKİLER

ULUSLARARASI

İLİŞKİLER

PROFESÖR 1 1 Karadeniz, Hazar Havzası, Siber Güvenlik, Ermeni ve Pontus Meselesi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM HALKLA İLİŞKİLER DOÇENT 1 1 Uluslararası Halkla İlişkiler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında çalışmaları olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM HALKLA İLİŞKİLER DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 Sözsüz İletişim, Kültürlerarası İletişim ve Müşteri İlişkileri konusunda çalışmaları olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM KİŞİLERARASI

İLETİŞİM

DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Stratejik Halkla İlişkiler Yönetimi konusunda çalışmaları olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ RADYO, SİNEMA VE TELEVİZYON SİNEMA PROFESÖR 1 1 Sinema, Göç ve Bellek Medya Pedagojisi konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK MİMARLIK TARİHİ PROFESÖR 1 1 Mimarlık alanında Lisans mezunu olup Mimarlık Tarihi alanında doktora yapmış olmak. Sivil Mimarlık ve Kırsal Yerleşimler konularında akademik çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI PEYZAJ TASARIMI PROFESÖR 1 1 Peyzaj Mimarlığı alanında Lisans mezunu olmak. Peyzaj Tasarımı alanında çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE BİLİMLERİ PROFESÖR 1 1 Çevre Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Elektronik Atıklardan Metal Geri Kazanımı konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE BİLİMLERİ DOÇENT 1 1 Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak. Biyopolimer Üretimi ve Biyopolimerlerin Su/Atıksu’da kullanımı konularında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE

TEKNOLOJİSİ

PROFESÖR 1 1 Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak, Çevre Biyoteknolojisi, Atık/ Atıksu’dan Enerji Üretimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

İNŞAAT

MÜHENDİSLİĞİ

GEOTEKNİK PROFESÖR 1 1 Geoteknikte Görüntü Analizi, Sismik Tehlike Analizi, Çökebilen Zeminler konularında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

İNŞAAT

MÜHENDİSLİĞİ

YAPI PROFESÖR 1 1 Sonlu Elemanlar Yöntemi, Yapısal Stabilite ve Kompozit Yapı Tasarımı konularında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ GERONTOLOJİ GERONTOLOJİ DOÇENT 1 1 Doktora ve Doçentliğini Sosyal-Kültürel Antropoloji alanından almış olmak. Yurtdışı deneyimi olmak. Yaşlılık alanında çalışmaları olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ SU ÜRÜNLERİ TEMEL BİLİMLERİ İÇ SULAR BİYOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 İç Sular Biyolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
TEKNİK BİLİMLER MYO BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM ORGANİK TARIM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Tarla Bitkileri Bölümünde Doktora yapmış olmak. Yükseköğretim kuramlarında en az 5 (beş) yıl ders verme tecrübesine sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KADIN

HASTALIKLARI VE DOĞUM

PROFESÖR 1 1 Deney Hayvanları Uygulama ve Etiği sertifikası sahibi olmak. Eğitici Eğitimi sertifikası sahibi olmak. Robotik Cerrahi Eğitimi sertifikası sahibi olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KULAK, BURUN VE BOĞAZ

HASTALIKLARI

PROFESÖR 1 1 Uyku Cerrahisinde Dil Kökü Askısı Tekniği ile ilgili uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları olmak, Hipoglosal Fasial Sinir Onarımı, Anastomuzu ve Rekonstrüksiyonu üzerine uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları olmak, Transoral Robotik Cerrahi Ekspert sertifikasına sahip olmak, Pediatrik Transoral Robotik Cerrahi konusunda deneyimli olmak, Mezuniyet öncesi tıp eğitimde en az 10 yıllık ders verme tecrübesine sahip olmak, Polisomnografi Skorlama sertifikasına sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KULAK, BURUN VE BOĞAZ

HASTALIKLARI

PROFESÖR 1 1 Kronik Otitis Media Komplikasyonları ile ilgili bilimsel çalışmaları olmak. KBB Onkolojisi Hastanesi deneyimi olmak. Uyku Laboratuvarı sertifikasına sahip olmak. Klinik eğitim becerileri kursuna katılmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Çocuk Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı olmak. Ventilatör İlişkili Pnömoni Tanısında Yeni Biyolojik Belirteçler üzerine çalışması bulunmak, ECMO ve Noninvaziv Mekanik Ventilasyon konularında yapılmış kurslardan sertifika sahibi olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Çocuk Acil Yan Dal Uzmanı olmak. Acil Ultrasonografik Değerlendirmeler konusunda eğitimi ve tecrübeye sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Yenidoğan uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 Mülteci Ruh Sağlığı alanında çalışmaları olmak. Cinsel İstismar Mağduru Çocuk ve Ergenlerin Yatırıldığı Bir Merkezde servis deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 İç Hastalıkları Uzmanı olmak. Nefroloji Yan Dal Uzmanı olmak. Böbrek Nakli konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ TIBBİ BİYOLOJİ DOÇENT 1 1 Tıbbi Genetik alanında Doktora yapmış olmak. Tıbbi Genetik alanında Doçent unvanı almış olmak. Sitogenetik, Moleküler Sitogenetik ve Moleküler Genetik alanında bilimsel çalışmaları olmak. Prenatal Sitogenetik Tanı hizmetlerinde deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ TIP TARİHİ VE ETİK DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Tıp Tarihi ve Etik alanında Doktora yapmış olmak. En az iki yıl Tıp Tarihi ve Etik alanı ile ilgili ders vermiş olmak. Klinik Araştırma Etik Kurulunda çalışma deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Histoloji ve Embriyoloji alanında Doktora yapmış olmak. Kök Hücre alanında deneyimi olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIMSAL

BİYOTEKNOLOJİ

HAYVANSAL

BİYOTEKNOLOJİ

DOÇENT 1 1 Zootekni alanında Doktora yapmış olmak, Sığır, Koyun, Keçi, Tavuk Çiftlik Hayvanlarında Genetik Kusurlar konusunda projeler ve yayınlar yapmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARLA BİTKİLERİ TARLA BİTKİLERİ DOÇENT 1 1 Yemeklik Tane Baklagiller alanında çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME TOPRAK PROFESÖR 1 1 Bitki Besleme ve Toprakta Ağır Metal Kirliliği üzerine çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME TOPRAK

 

DOÇENT

Kaynak: memurlar.net

Etiketler:
2017 aacohaber Tüm hakları saklıdır.
Reklamı Gizle